Upozornenie!
Táto stránka používa na personalizáciu zobrazovaného obsahu súbory cookies.
Rozumiem

Navštívte tiež

Dainichi Cichlid Color FX Sinking baby 250g

12602

Potapajúce sa pelety.

Vyfarbovacie krmivo, ktoré napomáha vyfarbiť vaše cichlidy prírodnými metódami.

S pridaným obsahom spiruliny, krilu, ílu, cyklopu, karotenoidov, astaxantínu, beta-karoténu.

Rozmer peliet: okolo 1mm (baby)

 

25,00 €

Dainichi Cichlid Color FX Sinking baby 250g

 

Jedná sa o jedinečné doplnkové a vyfarbovacie krmivo so 7 samostatnými zložkami, ktoré napomáhajú k vyfarbeniu vaších cichlíd. Je vhodné pre širokú škálu mäsožravých aj bylinožravých cichlíd (zoznam nižšie). Pred kŕmením týmto krmivom odporúčame bylinožravým cichlidám podať Veggie Pro, keďže Color FX krmivo je len doplnkové krmivo !

 

Pre priame použitie je vhodné pre Cyphotilapia, Aulonocara, Protomelas, Placidochromis, Tramitochromis, Aristochromis, Nimbochromis, Tyrannochromis, Cyprichromis, Otopharynx,  Sciaenochromis, Buccochromis, Letrinops, Copadichromis, Dimidiochromis.

 

Taktiež je vhodné aj pre iné cichlidy, (POZOR! pri týchto rodoch treba najskôr použiť Dainichi Veggie Pro): Trophus, Metriaclima, Melanochromis, Pseudosimochromis, Pseudotropheus, Callochromis, Tropheops, Cyathopharynx ,Cynotilapia, Xenotilapia, Enantiopus, Petrochromis, Simmochromis, Callochromis, Cunnictonia, Ophtalmotilapia, Cyathopharynx, Eretmodus, Spathodus, Tanganikodus, Chindongo, Labidochromis, Labeotropheus, Maylandia, Petrotilapia

Krátky popis:

100% prírodné krmivo obohatené o kril a spirulinu

Výrazne napomáha vyfarbovať vaše cichlidy na prírodnej báze

Montomorillonitový íl pre lepšie trávenie a rast

β-glukán pre posilnenie imunitného systému

Neprispieva k rastu rias

Bez chemických konzervantov

Popis produktu:

Doplnkové a zároveň vyfarbovacie krmivo, ktoré dokonalo vyfarbí vaše cichlidy (pre maximálne vyfarbenie vašich cichlíd odporúčame použiť vyfarbovacie žiarivky a pravidelne vymienať akváriovú vodu cca. 50% vody raz za 2 týždne).

Jedná sa o doposiaľ najkvalitnejšie krmivo pre cichlidy na celom trhu!

Krmivo je zložené z kvalitných morských bielkovín a všetkých zložiek, celé krmivo je navrhnuté tak, aby podporovalo rast rýb a taktiež aby zvýrazňovalo farby vašich cichlíd.

Toto krmivo je špeciálne navrhnuté tak, aby dokonalo a výrazne zvýrazňovalo farby vaších cichlíd, obsahuje až 7 samostatných ingrediencií, ktoré napomáhajú k vyfarbeniu.

Je taktiež obohatené o antarktický kril a dve zložky spiruliny.

Najdôležitejšou zložkou je však montmorillonitový íl, ktorý je veľmi dôležitý pri trávení, pričom len Dainichi krmivá obsahujú túto veľmi dôležitú zložku. Tento íl pomáha na seba viazať a neutralizovať nebezpečné toxíny (jedy), íl taktiež aj pomáha omladzovať tráviaci trakt.

Spolu s ílom sú v krmive obsiahnuté aj dva zdroje škrobu, spolu tieto dve zložky zaručujú maximálnu mieru trávenia.

Krmivo taktiež obsahuje všetky prírodné minerály a živiny, ktorých cieľom je poskytovať vyváženú stravu a udržiavať vynikajúci stav zdravia

V krmive je obsiahnutá biela rybia múčka a antarktický kril, tieto dve zložky sú nevyhnutné pre uspokojenie potravinových nárokov veľkých cichlíd. Taktiež obsahuje aj cyklop (Cyclop-eeze®).

 

Zloženie krmiva:

biela rybia múčka, losos pšeničné klíčky, pšeničná múka, krill, spirulina, hrachové bielkoviny, pivovarské kvasnice, vápnikový monmorillonitový íl, sušené mlieko, dehydrovaný planktón, betakarotén, proteázy, arabská huma, cesnak, beta glukán, vitamín A, vitamín D3, DL-alfa tokoferol (E), L-askorbyl-2-polyfosforan (C), doplnok vitamínu B12, cholín chlorid, niacín, pantothenát vápenatý, riboflavín, pyridoxín hydrochlorid (B6) tiamín mononitrát, inositol, kyselina listová, Menadion hydrogensiričitan sodný komplex (K), biotín, síran kobaltnatý, síran meďnatý, síran železitý, síran mangánatý, etyléndiamín.

 

Vapnikový montomorillonitový íl

Jedným z hlavných dôvodov pre výber tohto krmiva je obsah ílu. Dainichi ako jediný výrobca krmív pre cichlidy do svojich krmív pridáva práve tento íl. Tento íl je veľmi dôležitý pre fungovanie správneho tráviaceho traktu, pričom na seba viaže a ničí širokú škálu nebezpečných jedov, ktoré sú prítomné v akváriu. Íl je zložený z viac ako 60 rôznych vitamínov, pričom taktiež podporuje rast rýb. Vďaka tomuto ílu voda vo vašom akváriu nadobudne podobné parametre ako voda v prirodzenom prostredí.

 montmorillonitový kril

 

100% prírodné

Krmivo je ako jedno z mála, 100% prírodné, teda neobsahuje žiadné plnivá alebo chemické konzervačné látky. Taktiež krmivo je bez lacných zložiek ako kukurica, či lucerna. Krmivo taktiež neobsahuje nadmerný obsah sacharidov, ale napriek tomu obsahuje čerstve a kvalitné bielkoviny. Unikátne zloženie krmiva zaručuje rýchle trávenie potravy, čo výrazne urýchľuje rast rýb a znižuje pravdepodobnosť ochorenia. Taktiež neprispieva k znečisteniu akvária. Jedná sa o ľahko stráviteľné krmivo, čo zaručuje  predchádzať chorobami ako nadúvanie, či obezita a zvyšuje dĺžku života rýb.

Krmivo prispieva k tomu, aby vaše cichlidy vyzerali rovnako dobre ako vo voľnej prírode.

Bez konzervačných látok

β-glukan

Všetky nami dodávane Dainichi krmivá obsahuju túto účinnú látku, ktorá významne posilňuje imunitný systém vašich rýb. Vďaka prítomnosti probiotík sa môžu cichlidy účinnejšie brániť voči útokom patogénnych mikroorganizmov a zaznamenajú rýchlejši návrat ku zdraviu po úrazoch alebo chorobách.

B-glukán

 

Analýza krmiva:

proteíny min. 45%, tuk min. 5%, vláknina max. 4%, vlhkosť max. 9%, popol max. 9%, vápnik min. 2%, fosfor min. 0,7%

 

Návod na použitie:
Ryby kŕmte len takým množstvom, ktoré dokážu okamžite skonzumovať behom niekoľkých minút. Odporúčame kŕmiť skôr menšími dávkami, ale viackrát denne (2-4 krát). Krmivo neovlažujte vodou pred použitím ! Takéto ovlaženie môže spôsobiť vymytie vitamínov, farebných zosilňovačov, ostatných živín.

Všetky Dainichi krmivá majú čo najmenší obsah škrobov, aby sa predišlo nafučaniu krmiva v tráviacom trakte.

Vysoký proteínovy obsah v tomto krmive sa dokonalo hodí pre robustné cichlidy ako Aulonocara maleri, či Cyphotilapia frontosa.

 

Rozmer peliet: okolo 1mm

Hmotnosť balenia: 250g

Borleyi Color FXSciaenochromis fryeri Color FX
                          Copadochromis borelyi                                                  Sciaenochromis fryeri           

 

Cyphotilapia frontosa Color FXTropheus sp. "red" Color FX

                         Cyphotilapia frontosa                                                          Tropheus sp. "red"

 

 Poradenstvo poskytne Karin Fuljerová mob: 00421 905 668 892
V prípade nedostupnosti kontaktujte na mail : cichlid@cichlid.sk