Upozornenie!
Táto stránka používa na personalizáciu zobrazovaného obsahu súbory cookies.
Rozumiem

Navštívte tiež

LED osvetlenie

V tejto kategórií nájdete rôzne druhy led osvetlení, od samostatných svetelných rámp, cez samostatné svetelné trubice, až ku svetelným led ponorným rampám a svetelným bodom.

 • cF LED osvetlenia

  1.cF white -silno presvetľuje akvárium (hlavne pre cichlidy z jazier Tanganika a Malawi), 6500K, 1760 Lumenov

  2.cF power -silno presvetľuje akvárium (hlavne pre cichlidy z jazier Tanganika a Malawi), 6500K, 3000 Lumenov

  3.cF plant - osvetlenie vhodné pre rastliny

  4.cF blue - vyfarbovacia trubica (slúži pre vyfarbenie rýb), imituje nočné svetlo

  5. cF 10000K - vysoko presvetľujúce LED osvetlenie vhodné najmä pre morské akvária, prípadne na silné presvetlenie akvárií s cichlidami

  cF Led trubice sú stmievateľné potenciomentrom, funguje tiež cez JUWEL led day control.

  Cf LED osvetlenie

  https://www.akvariumonline.sk/6202-cf-led-osvetlenia

   

   Jednou z dôležitých technických častí v akvaristike a akváriu samotnom je osvetlenie.

   

  V dnešnej dobe, keď idú klasické T8 alebo T5 trubice do úzadia, sa čoraz viac objavujú LED osvetlenia v rôznych variantách a formách. Jednou z takýchto možností je aj cF LED osvetlenie- vo forme LED trubice. Osvetlenie sa vyrába v rôznych dĺžkach v piatich farebných spektrách.

   

  Výhodou cF LED osvetlenia je podľa môjho názoru jeho inštalácia. Môžete ho použiť v novo založenom akváriu, ale aj v už fungujúcom akváriu s osvetľovacím krytom. Uchytenie je možné previesť na tzv. plastové klipy, ktoré sú súčasťou balenia. Jednoducho ich priskrutkujete, prípadne prilepíte o osvetľovací kryt. Priemer trubíc je 32mm, teda rovnaký ako majú T8 trubice. Preto ich môžete ľahko nasadiť do existujúcich osvetlení s T8 klipmi. CF led trubice však môžete položiť aj priamo na akvárium. V tom prípade však odporúčam použiť krycie sklo.

   

  Ako som už spomínal, dostupné sú rôzne dĺžky samotného osvetlenia od 30cm až po 150cm a 5 rôznych farebných spektier- BIELA studená 6500K, PLANT /kombinácia  biela, modrá červená/, BLUE/ modrá/, POWER /silnejšie biele studené svetlo/ a 10000K /studená biela morská/.

   

  Každé osvetlenie má svoj napájací zdroj. Svietidlo je teda kompletné, okamžite pripravené na použitie. CF led osvetlenie je možné stmievať cez manuálne

  https://www.akvariumonline.sk/aquatlantis-easy-led-universal-freshwater/12537-aquatlantis-easy-led-manualny-stmievac.html

  alebo digitálne stmievače. Osvetlenie je kompatibilné so stmievačmi JUWEL novolux led day control. https://www.akvariumonline.sk/novolux/12445-juwel-novolux-led-day-control-4022573495003.html

  Kábel osvetlenia je dostatočne dlhý, prerušený spojovacím „jackom“ kvôli ľahšej manipulácii a lepšej inštalácii cez diery existujúcich osvetľovacích krytov.

   

  Nezanedbateľnou výhodou je aj cena osvetlenia, ktorá je veľmi prijateľná.

 • Juwel LED osvetlenia

  JUWEL ponúka rôzne druhy LED osvetlení: LED rampy MULTILUX-LED, HELIALUX LED, HELIALUX LED SPECTRUM. Samostatne LED trubice NOVOLUX.

 • DIVERSA LED
  DIVERSA LED osvetlenia. Moderné LED osvetlenia s ochranou IP54. S ochranou proti striekajúcej vode. Obsahujú predradník na 12V. Bezpečné osvetlenie s veľkým výkonom s malou spotrebou a dlhou životnosťou.
 • EHEIM LED osvetlenia

  Kvalitné, úsporné a najmä výkonné LED osvetlenia.

  Veľmi dlhá životnosť.

 • Giesemann LED

  Najnovšia generácia LED osvetlení pre akvária. Až dvojnásobne silnejší svetelný výkon oproti ostatným značkám, ktoré vyrábajú LED osvetlenia. Extrémne ploché a kompaktné LED osvetlenie v nadčasovom dizajne. Vhodné pre morské aj sladkovodné akvária.

 • Tommi LED osvetlenia

  Aký význam majú skratky (W) a (W / B) ?

   

  (W)-je to skratka pre anglické slovo white, teda bielý

  (W / B)-je to skratka pre anglické slová white / blue, teda bielomodrý

 • Oase LED
 • Hobby LED
 • Aquatlantis LED

  Kvalitné LED osvetlenie od firmy Aquatlantis, ktoré plnohodnotne nahrádza žiarivky T5 a T8 vo Vašom akváriu

  4 rôzne modely:

  1.) Aquatlantis Easy LED Universal 2.0 Freshwater - vhodné pre sladkovodné akvária, vyžaruje prirodzené svetlo s farebnou teplotou 6500K, 67% diód studenej bielej farby, 17% diód teplej bielej, 8% diód modrej a 8% diód červenej.

  2.) Aquatlantis Easy LED Universal 2.0 Marine Blue - vhodné pre morské akvária, vysoký podiel aktinického svetla, vyšší podiel modrých diód ako u Marine and Reef, 60% diód studenej bielej farby a 40% modrej farby

  3.) Aquatlantis Easy LED Universal 2.0 Marine and Reef - vhodné pre africké cichlidy a morské akvária, vyžaruje svetlo s farebnou teplotou 25000K, zvýrazňuje farby rýb, 67% diód studenej bielej farby, 25% diód modrej farby a 8% diód červenej farby.

  4.) Aquatlantis Easy LED Universal 2.0 Deep blue - vhodné pre morské akvária, podporuje fluorescenciu koralov a bezstavovcov, ideálne v kombinácií s Marine Blue alebo Marine and Reef, 100% diód modrej farby

  FreshwaterMarine BlueMarine and ReefDeep blue
  Vhodné pre sladkovodné akváriamorské akváriaafrické cichlidy, morské akváriamorské akvária
  Diódy67% diód studenej bielej farby, 17% diód teplej bielej farby, 8% diód modrej farby, 8% diód červenej farby60% diód studenej bielej farby, 40% modrej farby67% diód studenej bielej farby, 25% diód modrej farby a 8% diód červenej farby100% diód modrej farby
  Farebná teplota6500 K25000 K

 • FLUVAL LED
  Širokospektrálne nastavitelné LED osvetlenie
 • Marina LED

  HAGEN nočné osvetlenie.

 • ATMAN
 • HYDOR
  Bezpečné a úsporné LED osvetlenia s vysokokvalitnými komponentami od firmy Hydor
 • Arcadia
  100% Made in United Kingdom Ak si chcete spríjemniť večerné osvetlenie vašeho akvária je led arcadia osvetlenie to čo hľadáte. Na osvetlenie akvária potrebujete led osvetlenie a adaptér. Adaptéry sú pre 1x ledku alebo 1 až 4ledky.
 • Tetra LED
  Kvalitné LED osvetlenie pre Vaše akvárium
 • Aquael

  Moderné LED osvetlenia.

 • AquaNova LED
 • Aquatlantis Easy LED tube

  Osvetlenie pre sladkovodné akváriá

 • JBL LED Solar

  Maximálna svetelná účinnosť pre krásne rastliny. Extrémne vysoké fotosynteticky aktívne žiarenie.

 • Sinkor LED osvetlenie

  Osvetlenie SINKOR patrí medzi najpredávanejšie osvetlenia pre akváriá a terária na trhu.

 • Chihiros LED osvetlenie

  Vysokokvalitné LED osvetlenie pre husto rastlinkami osadené akvárium a morské akvárium

 • Sera LED
Počet produktov: 2