Upozornenie!
Táto stránka používa na personalizáciu zobrazovaného obsahu súbory cookies.
Rozumiem

Navštívte tiež

 • Altolamprologus
  Tieto rybky sa živia hlavne pandravkami, ikrami a inou mäsitou potravou. Sú to mäsožravce. Vyžadujú hlavne skalnaté prostredie v akváriu. Vytierajú sa do špár medzi skaly. Výnimkou je Altolamprologus sp. sumbu. Doporučujem akvárium o objeme aspon 200l a kvalitnú filtráciu.
 • Callochromis

  Silno teritoriálna africká cichlida. Vyžaduje si veľa piesku a priestranné akvárium. Stavá si piesočné hniezda. Potrava sa skladá hlavne zo živočíchov, ktoré nájde pri preosievani bahna a piesku. Veľmi zaujimavá a vzácna africká cichlida.

 • Cyphotilapia

  Rod Cyphotilapia je to pokojný pohodový rod. Vyžaduje priestranné akvárium hlavne kvôli svojej veľkosti. Niektoré formy dorastajú do 40cm veľkosti. V prírode im za potravu slúžia hlavne " strieborné " rybky. V akváriových podmienkach dokážu zjesť akúkoľvek potravu. Dožívajú sa aj 30 rokov.

 • Cyprichromis
  Cyprichromisy sú húfové rybky. V prírode sa cyprichromisy, hlavne leptosomy vyskytujú vo veľkých počtoch aj v niekoľkých tisícoch. Živia sa planktónom. V akváriu je nevyhnutné podávať im KVALITNÝ planktón !!! Inak sú to nenáročné rybky, ktoré si "nepožerú" vlastný poter, nepoškodzujú rastlinky.
 • Eretmodus
  Obsadzuje priestor na, a medzi skalami. Kde sa živia riasou. Zaujimavosťou tohoto rodu je, že sú to párové papuľkovce a aby nebolo toho dosť, tak samička cca 10 dni inkubuje mladé v pauľe a po uplinuti tohoto času túto roľu preberá otec. Inak dosť agresívny rod.
 • Chalinochromis
  Rybky rodu Chalinochromis obsadzujú skalnatý priestor. Živia sa hlavne pandravami, rybkami slimakmi atď ... V akvária dokážu prijímať aj umelú potravu. Sú to párove a dosť silné druhy rýb. Vytierajú sa do dutín. Veľmi dobra vec pre nich je http://www.akvariumonline.sk/2153-keramicky-ukryt.html
 • Julidochromis
  Krásne jemné rybky zdržujúce sa medzi skalami. Vytierajú sa do dutín. Krmivo hlavne larvy komárov, planktón doplnkovo vločkové. Môžu sa chovať aj v malích akváriach.
 • Lamprologus
  Rod Lamprologus z jazera Tanganika zahŕňa zväčša malé a krásne cichlidky slengovo nazývane Ulitníčky. Vytierajú sa do malích slimačích ulít Neothauma. Živia sa živočíšnou stravou a to zberom na dne, alebo planktónu. Ak máte záujem chovať africké cichlidy v malích akváriach a k tomu chcete aby boli zaujimavé tak práve tieto rybky sú určené pre vás !
 • Lepidiolamprologus
  Rod Lepidiolamprologus. Cichlidy z jazera Tanganika dorastajúce sa do väčšiej veľkosti. Živia sa živočichmi a to drobné rybky, hmyz a slimáky. Vyžadujú objemnejšie akvária. Netraba sa obávať ich výzoru chov je rovnako náročny ako pri rode Julidochromis.
 • Neolamprologus
  Neolamprologus cichlidy z jazera Tanganika.
 • Tropheus
  Rod Tropheus je pravdepodobne najznamejší medzi chovateľmi afrických cichlíd. Živia sa riasou a vyžadujú priestrannejšie akvárium. Pravidelnú výmenu vody a kvalitnú filtráciu. Chovajú sa v počtoch od 15 do 50ks v jednom stáde. Prosím dajte si pozor hlavne na kŕmenie. Musi byť častejšie, ako u iných druhoch. Trebarz aj 10x denne. Rano a večer začat riasovou zložkou !!!
 • Xenotilapia
  Nenáročné rybky vyžadujúce priestranné akvárium a dobrú filtráciu. Kvalitné krmivo spirulinu a planktón. Piesočné dno s jemnými zrnakami piesku.