Skúsenosti nášho predajcu Ondreja Pavlíka:

Dekoračné akváriové korene Corbo /KÚPITE TU/

Už na prvý pohľad ma upútali svojou rozmanitosťou a prirodzeným tvarom, vhodným do spoločenských akvárií, kde dotvárajú rybkám ich prirodzený biotop.

Korene Corbo sú z mäkkého dreva, takže sa postarajú aj o úpravu vody, vhodnú práve pre tento typ akvárií. Ako vhodnú kombináciu doporučujem tmavší typ dekoračného substrátu, pri ktorom vynikne kontrast rastliniek, koreňa a dna. Akváriový koreň ma veľmi členitú štruktúru, vnútorná časť je dutá.

Na Corbo koreň je samozrejme možné uviazať aj rastlinky typu Anubias napr.: Anubias barteri alebo Anubias cofeifolia, pri ktorých nie je nutné ich zakorenenie priamo do substrátu. Pred použitím v akváriu je super koreň aspoň opláchnuť, aby Vám jemné častice, ktoré sú na koreni prirodzené, nezaniesli Váš akváriový filter.

image 27

Svojím tvarom a povrchom sú vhodné aj na použitie v teráriu pri zvieratkách, ktoré však neprijímajú tekutiny z povrchov rastlín a dekorácii.

Koreň je potrebné v akváriu zaťažiť, nakoľko čerstvý pláva. Vhodné je ho napríklad uviazať o ťažší kameň. Po čase sa napije vodou a udrží si svoje miesto..

Pri Vašom výbere doporučujem osobnú návštevu, nakoľko každý Corbo koreň má svoju veľkosť a tvar a viete si vybrať podľa svojej predstavy.

image 28

Aj v tomto akváriu je corbo koreň:

image 29
cof