V prípade riešenia filtrácie v akváriu sa núkajú viaceré možnosti, v závislosti od toho, či uprednostníme vnútornú alebo vonkajšiu filtráciu.

Jedna z alternatív je použitie čerpacej hlavice /čerpadla/ + biomolitan. Pre tento prípad radíme zákazníkom napr. čerpadlo Aquael CIRCULATOR. Uprednostňujem ho z nasledovných dôvodov:

–       možnosť regulácie

–       relatívne nízka spotreba

–       dostupná cena

–       jednoduchá manipulácia pri osádzaní

 Jedna z top výhod je možnosť regulovať prietok pri čerpadle, nakoľko nikdy nevieme, aký prietok, vzhľadom na osádku, dekorácie a pod., bude vhodný pre dané akvárium. Vždy to najlepšie zistí až zákazník sám priamo v akváriu. Samozrejme nejaký predpoklad na min. a max. prietok je vždy možné stanoviť podľa osádky a rozmerov akvária, ale samotná potreba sa ukáže až pri samotnom použití. 

Značka Aquael ponúka v tejto kategórii 4 rôzne prevedenia: Aquael CIRCULATOR 500, 1000, 1500 a 2000 (kliknutím na názov sa otvorí externý link k produktu), takže máme možnosť voľby podľa parametrov pri jednotlivých typoch.

 Nezanedbateľnou výhodou je aj tichý chod.

Čerpadlo môžete použiť aj do vstavaných filtračných komôr, môže byť umiestnené v ľubovoľnej polohe. 

Samozrejme čerpadlo má aj nadstavec na okysličenie. S jeho pomocou zabezpečíte nielen prúdenie vody, ale aj kvalitné silné prekysličenie akvária.

cerpadlo s molitanom aquael

 Práve s takýmto molitanom si viete vyrobiť funkčný a veľmi lacný vnútorný filter do akvária, ktorý objemovo prekoná všetky štandardne ponúkane vnútorné filtre,

molitan na akvariovy filter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *