Upozornenie!
Táto stránka používa na personalizáciu zobrazovaného obsahu súbory cookies.
Rozumiem

Navštívte tiež

Zaujímalo vás

Back to Nature pozadie do akvaria Slimline Basalt Gray 60A, 50 x 55 cm

3000113

Šírka len 10-40mm, vhodné do úzkych akvárií.

Rozmer: 50x55 cm

54,50 €

Slimline- novinka overenej značky Back to Nature /Made in Sweden/.

Pozadie je veľmi tenké, preto je vhodné aj do veľmi úzkych akvárií.

Prepracované detaily vytvárajú nádherný dojem skutočnej prírody.

Ľahká udržba pomocou kefky, materiál je veľmi stabilný a nepodlieha poškodeniam.

Výhodná cena.

Pozadie Slimline sa vyrába s výškou 45 a 55cm. Pri oboch výškach sa vyrábajú diely A / 50cm šírka/, B / 50cm šírka, C / 20cm šírka/.

Tenké pozadie do akvárií

Existujú aj tenké pozadia, tzv. Slim verzie, ako je Back to Nature Slimline. Tie sú veľmi tenké, cca 2-3 cm, nezaberajú teda veľa miesta. Po napustení vody do akvária však vytvárajú plnohodnotný 3D efekt. Môžu sa umiestniť aj do užších akvárií. Pozadia sa lepia priamo na zadnú stenu. Pokiaľ plánujete prekryť techniku, dá sa to tak, že sa jedna časť pozadia predsunie rovnobežne so zadnou stenou, prípadne sa umiestni do šikma.

Použijeme dve Slimline časti v pomerne malom akváriu. Prvú časť budeme lepiť na zadné sklo, ale druhá bude inštalovaná asi 5 cm vpredu. Prvým krokom je rozhodnúť, ktorý diel chcete umiestniť na zadnej stene akvária.

 Prvá časť bude prilepená k zadnej časti akvária, druhá bude zakrývať filter a kúrenie. Filter sa skladá z jedného kusu filtra špongiou a obehové čerpadlo pripojené k hadici. Voda bude prúdiť cez špongiu a je čerpaná cez hadicu.

filter za pozadim


filter za ozadim 


 
Obe časti režte s tenkou čepeľou noža. Režte viackrát v rovnakej stope, Ak používate pílu – uistite sa, že píla je pokiaľ možno vodorovne pri rezaní. Píla musí mať jemné zúbky.

 
Natlačte akvarijný silikón na zadnú stranu pozadia, pritlačte ju pevne na sklo. Nemontujte druhú časť. Najskôr si však jej umiestnenie navoľte podľa použitej hmoty.

Špongia by mala byť vyššia ako výška pozadia a šírka by mala ponechať dostatočný priestor pre čerpadlá a ohrievač.

filter za pozadim 2

Dajte časť na miesto pomocou kusu dreva alebo niečoho iného, čo bude držať časť na mieste. Slimline pozadie by malo stlačiť špongiu pevne.

Skúste si upevniť pozadie s kusom dreva niekoľkokrát bez toho, aby ste dali naň silikón, takže sa dozviete, ako to urobiť bez  rozmazania silikónu po celej nádrži. Potom dajte silikón na hrany, a praktizujte to, čo ste sa naučili. Nepoužívajte žiadne silikón na zadnej strane tejto poslednej časti, iba na okrajoch.
  

filter za pozadim v akvariu 3

Teraz ste hotoví. Slimline časti sú namontované a filter bude veľmi jednoducho fungovať. Počkajte 12 do 24 hodín, kým silikón zaschne. Potom môžete naplniť akvárium s vodou. Užite si Slimline pozadie so skrytým filtrom!

pozadie do akvária slimline

Poradenstvo poskytne Karin Fuljerová mob: 00421 905 668 892
V prípade nedostupnosti kontaktujte na mail : cichlid@cichlid.sk
Bližšie informácie o tomto výrobku nájdete  na back to nature