cf LED osvetlenie (klliknutím na názov sa otvorí externý link k produktu)

skúsenosti nášho predajcu Ondreja Pavlíka

cf led osvetlenie akvaria

Jednou z dôležitých technických častí v akvaristike a akváriu samotnom je osvetlenie.

V dnešnej dobe, keď idú klasické T8 alebo T5 trubice do úzadia, sa čoraz viac objavujú LED osvetlenia v rôznych variantách a formách. Jednou z takýchto možností je aj cF LED osvetlenie – vo forme LED trubice. Osvetlenie sa vyrába v rôznych dĺžkach v piatich farebných spektrách.

Výhodou cF LED osvetlenia je podľa môjho názoru jeho inštalácia. Môžete ho použiť v novo-založenom akváriu, ale aj v už fungujúcom akváriu s osvetľovacím krytom. Uchytenie je možné previesť na tzv. plastové klipy, ktoré sú súčasťou balenia. Jednoducho ich priskrutkujete, prípadne prilepíte o osvetľovací kryt. Priemer trubíc je 32mm, teda rovnaký ako majú T8 trubice. Preto ich môžete ľahko nasadiť do existujúcich osvetlení s T8 klipmi. CF led trubice však môžete položiť aj priamo na akvárium. V tom prípade však odporúčam použiť krycie sklo.

Ako som už spomínal, dostupné sú rôzne dĺžky samotného osvetlenia od 30cm až po 150cm a 5 rôznych farebných spektier- BIELA studená 6500K, PLANT /kombinácia biela, modrá červená/, BLUE/ modrá/, POWER /silnejšie biele studené svetlo/ a 10000K /studená biela morská/.

Každé osvetlenie má svoj napájací zdroj. Svietidlo je teda kompletné, okamžite pripravené na použitie. CF led osvetlenie je možné stmievať cez manuálne

alebo digitálne stmievače. Osvetlenie je kompatibilné so stmievačmi JUWEL novolux led day control

Kábel osvetlenia je dostatočne dlhý, prerušený spojovacím „jackom“ kvôli ľahšej manipulácii a lepšej inštalácii cez diery existujúcich osvetľovacích krytov.

Nezanedbateľnou výhodou je aj cena osvetlenia, ktorá je veľmi prijateľná.

Autor článku: Ondrej Pavlík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *