Isto poznáte ten pocit, keď sa večer po dennom strese zadívate do Vášho akvária a zrazu si všimnete tmavšie tiene na skle, ktoré kazia dokonalý dojem z akvária.

Tiež to zažívam pri svojom akváriu. Nejedná sa však o žiaden prízrak, ale o prirodzený jav, nazývaný riasa. Tvorba a problém s riasou je už na inú diskusiu avšak ja sa chcem zamerať na jej čo najjednoduchšie a najrýchlejšie odstránenie zo skla Vášho akvária.

Na tento účel používam osvedčenú magnetickú stierku na sklo Mag Float Long, keďže mám akvárium o hrúbke skla 8mm. Existujú však aj iné typy Mag Float magnetickej stierky, ktoré môžete nájsť TU.

image 23

Výhodou uvedenej stierky je už podľa názvu to, že je stierka Float – plávajúca, to znamená, že po oddelení nepadne druhá polovica magnetu na dno akvária a nenaberie na seba napr. zrnko piesku, ktorým by ste následne „poznačili“ Vaše akvárium.

image 24

Pri silnejších stierkach LARGE, EXTRA LARGE je potrebná veľká dávka opatrnosti. Magnet v magnetickej stierke je veľmi silný a spojenie dvoch dielov mimo akvária môže spôsobiť zranenie. Pozor teda na brušká prstov!

Autor článku: Ondrej Pavlík.