Upozornenie!
Táto stránka používa na personalizáciu zobrazovaného obsahu súbory cookies.
Rozumiem

Navštívte tiež

Zaujímalo vás

O.S.I. Cichlid pelety S 1000 ml

0030236

S vysokým obsahom živočíšnych bielkovín.

Vhodné pre Cyphotilapia, Copadichromis, Aulonocara, Protomelas, Lamprologu a iné ...

Hmotnosť: 525 g

14,00 €

O.S.I. Cichlid pelety


Veľkosť peliet: cca. 2mm

V prirodzenom prostredí sa cichlidy živia skôr živočíšnou, ako rastlinnou potravou. Keďže sú prirodzene predátory, sú veľmi často aktívne. Krmivo O.S.I. Cichlid Pellets je namiešané s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín, aby uspokojilo potravinové nároky väčšiny mäsožravých cichlíd Južnej a Strednej Ameriky a Afriky. Vysoká hladina tukov poskytuje energiu pre týchto aktívnych plavcov, zatiaľ čo prirodzené zvýrazňovače farieb udržujú ich pestré farby jasné a nádherné. O.S.I. Cichlid Pellets je krmivo vhodné pre väčšie cichlidy. V jednej nádobe sa nachádzajú aj plávajúce aj ponárajúce sa granulky, čím sa zabezpečí, že ryby žijúce v strednej vrstve akvária aj pri dne budú mať rovnaký prístup ku krmivu. Granule sú v malej, strednej a veľkej veľkosti.

Veľkosť peliet 2mm.


Výhody:

- obsahuje silné prírodné pigmenty
- ľahko stráviteľné
- stabilizovaný vitamín C
- nekalí vodu

Zloženie:

rybacia múčka, pšeničná múka, múčka z rias, droždie zo sušenej toruly, garnelová múčka, spirulina, múčka z lucerny, lecitín, rybací olej, karotén, prírodné a umelé farbivá, vitamín A, vitamín E, D – aktivovaný živočíšny sterol, vitamín B1, vitamín C, vitamín B5, inozitol, vitamín B3 (nikotinamid), doplnok vitamínu B2, vitamín B6, kyselina listová (folacín), vitamín K3 (menadion), vitamín H (biotín), doplnok vitamínu B12, etoxyquin (ako antioxidant)

Chemické zloženie:

- bielkoviny .................................... min. 46 %
- tuky ............................................... min. 7 %
- vláknina ........................................ max. 4 %
- vlhkosť .......................................... max. 8 %
- vitamín A ................................ min. 17600 m.j./kg
- vitamín D ................................... min. 1760 m.j./kg
- vitamín E ..................................... min. 220 m.j./kg
- cholín ......................................... min. 1100 mg/kg
- kys. askorbová (vitamín C) .......... min. 440 mg/kg
- inozitol ......................................... min. 220 mg/kg
- vitamín B3 .................................... min. 220 mg/kg
- kys. pantoténová ......................... min. 176 mg/kg
- zlúčeniny fosforu .......................... max. 0,7 %


MOJE SKÚSENOSTI autor : Robert Toman :
Krmivo je v podobe farebných (zelené a hnedočervené) granúl. Po vhodení na hladinu niektoré granulky plávajú a niektoré sa ponárajú, ako uvádza výrobca. V prípade potreby je možné granule drviť a podávať aj mladým alebo menším rybkám. Skutočnosť o nekalení vody uvádzaná výrobcom je pravdivá.

Toto krmivo obľubujú najmä väčšie ryby, napr. v mojom chove Tropheusy a Eretmodusy. Hoci sú granule označenej veľkosti "malé", ktoré som používal, relatívne veľké (asi 2 mm), veľmi aktívne sa ho snažili získať aj mladé Tropheusy sp. "red" Ndole, ktoré mali asi 5 cm. Krmivo vo vode napučiava a je možné ho pred kŕmením nasypať do nádobky s vodou a potom vyliať do akvária. Podľa mojich skúseností to však nie je nutné. Nikdy som nezaznamenal problémy po kŕmení týmto krmivom, ktoré podľa niektorých chovateľov nastávajú napučaním granúl v tráviacom systéme rýb. Ak sa granule pred kŕmením namočia do vody, skôr to spôsobí ich rozpad na drobnejšie čiastočky, ktoré potom plávajú po akváriu a môžu znečistiť vodu. Pri malých druhoch rýb alebo v prípade, že s dospelými rybami sú v akváriu aj mláďatá, to však môže byť pozitívne. Mláďatá sa takto dostanú k drobným čiastočkám potravy, ktoré si veľké ryby nevšímajú alebo nestihnú vychytať.

Keďže sa jedná o peletové krmivo, ktoré obsahuje vyšší obsah bielkovín a vzhľadom na charakter krmiva (peletové), je potrebné kŕmiť v menšom množstve, ako pri kŕmení vločkami.

Poradenstvo vám poskytne Imrich Fuljer mob: 00421 905 66 88 92
V prípade nedostupnosti kontaktujte na mail : cichlid@cichlid.sk