Upozornenie!
Táto stránka používa na personalizáciu zobrazovaného obsahu súbory cookies.
Rozumiem

Navštívte tiež

Zaujímalo vás

Tropheus dubois Maswa

Dĺžka (cm):♂15cm, ♀12-13cm

Teplota (°C): 24 - 27

Akvárium od (l): 300

Potrava: riasožravec

Biotop: Skalnata zóna

Vernosť: Polygamný

4,50 €

Tropheus dubois Maswa

Výkyt : Tropheus dubois je endemický, druh ktorý sa vyskytuje pri pobreží štátu Tanganika. Konkrétne geografická forma Maswa obsadzuje skalnaté pobrežie v lokalite Maswa/Tanzánia.

Potrava : Tropheus dubois Maswa sa v jazere Tanganika živí spásaním rias zo skál. Ale to neznamená, že je to 100% herbivor. Spôsobom ako prijíma potravu a to oškrabovaním riasy prijímamalú zložku mikroorganizmov (bezstavovcov) Preto potrava ktorú im podávate musí obsahovať malé percento živočíšnej zložky.

Chov v akváriu: Doporučujem chovať v min. 300 litrovom akváriu. Rozmer akvária napr. 120x50x50. Akvárium musí obsahovať jemný piesok (kvôli tráveniu), skaly. Rastliny nedoporučujem umiestňovať ak tak jedine Anubiasy. Voda musí byť kryštalovo čistá a výborne prefiltrovaná bez obsahu dusitanov (NO2) a dusičnanov (NO3). Teplota vody 25-27°C. T.Dubois je skupinová ryba, preto doporučujem chovať aspoň 15ks v jednom stáde s pomerom 1 samca 1 samica alebo 1/2.

Potrava: Potrava je veľmi dôležitá súčasť zvládnutia chovu. Mala by obsahovať väčší podiel rastlinnej zložky. Vhodne "umele" krmivá sú napr. DAINICHI veegie Fx, O.S.I. Spirulina a Sera Flóra, pre krajšiu farbu DAINICHI Veggie deluxe.

 


Web stránka venovaná profesionálnemu chovu afrických jazerných cichlíd WWW.CICHLID.SK