Upozornenie!
Táto stránka používa na personalizáciu zobrazovaného obsahu súbory cookies.
Rozumiem

Navštívte tiež

 • EHEIM filtračné vložky

  EHEIM filtračné vložky do všetkých externých, interných a závesných filtrov.

 • EHEIM filtračné sety
  EHEIM kompletné filtračné sety do externých a interných filtrov.Vonkajšie filtre - EHEIM eXperience, EHEIM Classic, EHEIM ecco PRO, EHEIM professional 3 atď .... Interné filtre - EHEIM Aquaball, EHEIM powerline, EHEIM pick up, EHEIM biopower, EHEIM AquaCorner atď ...
 • EHEIM biologická filtrácia

  EHEIM Biologická filtrácia: Keby chýbala mechanická filtrácia, mohla by sa v poradí druhá vrstva (tzv. biologická) rýchlo upchať a neplnila by svoj účel v plnom rozsahu. Biologická filtrácia je, zjednodušene povedané, samočistenie aké poznáme najmä z prírody. V tomto prípade ide o zložitý a dodnes v plnom rozsahu nepreskúmaný proces podporovaný a vedený niekoľkými druhmi užitočných baktérií. Pri biologickej filtrácii platí, že čím je užitočných baktérií viac tým je filtrácia účinnejšia. To znamená, že pre biologickú filtráciu je potrebné pripraviť čo najväčšiu plochu pre uchytenie užitočných baktérií a to buď veľkú filtračnú nádobu alebo vysoko štrukturálne filtračné médium.

 • EHEIM mechanická filtrácia

  EHEIM mechanická filtrácia : EHEIM mechanické filtračné médiá ukladáme do filtrov, ako počiatočnú vrstvu, ktorej úlohou je zachytenie prefiltrovaných hrubých mechanických nečistôt. Pri tomto druhu filtrácie dochádza aj k čiastočnej biologickej filtrácii.

 • Aktívne uhlie,rašelina,láva

  Medzi absorpčné filtračné médiá patrí najmä aktívne uhlie. Jeho použitie sa odporúča najmä pri nežiaducich estetických zafarbeniach vody, po aplikácii liečiv a následnom vyliečení rýb, na zachytenie neviditeľných a pritom rybám škodlivých látok a pod. Pre tieto účely firma EHEIM ponúka dva druhy filtračných materiálov.