/Karin Fuljerová/

Túžite po krásnom sladkovodnom akváriu s dokonale zladenou paletou farieb, ktorá podporuje vitalitu vašich rýb a zaisťuje optimálny rast vašich rastlín?

U nás nájdete to ideálne riešenie.

Máme pre vás jedinečnú ponuku JUWEL HeliaLux LED Spectrum osvetlení vhodných pre všetky akváriá Juwel modelových radov RIO, LIDO, VISION a TRIGON.

HeliaLux LED 550 27 Watt – 48905 – Trigon 350
HeliaLux LED 600 29 Watt – 48906 – Lido 120
HeliaLux LED 700 32 Watt – 48907 – Trigon 190, Lido 200
HeliaLux LED 800 32 Watt – 48908 – Rio 125
HeliaLux LED 920 40 Watt – 48909 – Vision 180
HeliaLux LED 1000 48 Watt – 48910 – Rio 180, Trigon 350
HeliaLux LED 1200 60 Watt – 48912 – Rio 240, Rio 300, Vision 260
HeliaLux LED 1500 60 Watt – 48915 – Rio 400, Vision 450

Prečo JUWEL HeliaLux LED  Spectrum osvetlenie?

 HeliaLux LED Spectrum je vysoko výkonné plnospektrálne LED svetlo pre vaše akvárium JUWEL. Je modernou a zároveň úspornou alternatívou klasických T5 žiariviek.Je vhodné len pre sladkovodné akváriá. Do morských akvárií je nevhodné, odporúčame použiť Juwel MultiLux LED osvetlenie.Je zložené z najmodernejších, špeciálne vyvinutých SMD LED diód s maximálnym výkonom, ktoré zaisťujú optimálny rast rastlín, brilantné podanie farieb a tým podporujú vitalitu vášho vodného sveta.  

V kombinácii s HeliaLux SmartControl máte možnosť prispôsobiť si svetelné podmienky v akváriu podľa svojich potrieb. Okrem východov a západov slnka možno jednoducho naprogramovať aj fázy osvetlenia. Dá sa jednoducho prepojiť s vašim smartfónom. Odporúčané príslušenstvo Aby ste nemuseli klásť medze dizajnu a ovládaniu intenzity vášho osvetlenia odporúčame Vám HeliaLux LED Spectrum osvetlenie doplniť WLAN ovládačom HeliaLux SmartControl. S týmto programovateľným kontrolérom novej generácie možno ľahko nastaviť intenzitu osvetlenia pre každú hodinu a každý deň v týždni. Voliteľne dostupné rozbočovače umožňujú prevádzku až dvoch svetiel HeliaLux na jednom SmartControl.

Z čoho sa HeliaLux LED Spectrum osvetlenie skladá?

Okrem rampy s LED diódami obsahuje svetelná jednotka i napájací adaptér a kábel. HeliaLux Spectrum osvetlenie poskytuje ideálne svetelné spektrum, ktoré je zabezpečené bielymi a farebnými LED diódami: Biele 9000K a 6500K LED diódy zaisťujú široké spektrum svetla, pôsobia veľmi prirodzene a brilantne osvetľujú vaše akvárium. Špeciálne červené, zelené a modré LED diódy zaisťujú intenzívne farby a maximálny kontrast, optimálne dopĺňajú žiarivo biele LED diódy a pokrývajú celé spektrum.  Dlhú životnosť vášho svetla HeliaLux Spectrum zaručuje bezpečnostné sklo odolné proti poškriabaniu.

Múdra membrána s aktívnymi pórmi Špeciálna membrána novej generácie umožňuje cirkuláciu vzduchu v osvetlení a zároveň zabraňuje prepúšťaniu vlhkosti. Vďaka tejto technológii je zabezpečené dokonalé chladenie každej LED diódy.

Energetická úspora

Najmodernejšie LED diódy SMD zaručujú vyvážený svetelný tok pre optimálny rast rastlín so súčasnou úsporou energie cca 50% v porovnaní s klasickým T5 žiarivkovým osvetlením. Špeciálne vyvinuté hliníkové chladiče zaručujú optimálne rozloženie tepla. Zaručujú tak správne chladenie a dlhú životnosť SMD-LED diód.

Inštalácia, údržba, likvidácia

Jednoduchá inštalácia pre všetky akváriá JUWEL s pevne inštalovaným horným rámom. JUWEL Aquarium HeliaLux LED svietidlo je vodotesné a vyžaduje len veľmi malú údržbu. Vďaka držiaku HeliaLux UniversalFit je možné osvetlenie HeliaLux Spectrum namontovať aj do akvárií od iných výrobcov.        

  • Aby ste predišli možnému poškodeniu životného prostredia alebo ľudského zdravia nekontrolovanou likvidáciou odpadu, zaraďte nefunkčné osvetlenie do elektronického odpadu, prípadne sa informujte u svojho predajcu o spôsobe jeho recyklácie.
  • Všetky náhradné diely pre údržbu a príslušenstvo vášho osvetlenia JUWEL sú dostupné ako originálne náhradné diely JUWEL Aquarium u nás na www.akvariumonline.sk