Koreň do akvária Mopani (nájdete TU.) uvoľňuje do vody triesloviny, ktoré môžu spôsobiť zožltnutie vody. To nie je škodlivé pre vaše ryby,  ale nedá sa to považovať za pekné, veľa ľuďom to jednoducho prekáža. Ako sa dá vyriešiť tento problém? Akváriový koreň môžete na niekoľko týždňov namočiť do vody, pričom vodu pravidelne vymieňať, alebo ho pred pridaním do akvária prevariť. Avšak treba rátať s tým, že úplne sa tento problém odstráni až po istom čase. Pravidelná výmena vody a používanie aktívneho uhlia alebo chemických filtračných médií môžu pomôcť znížiť zafarbenie.

Koreň do akvária Mopani ňznižuje pH vody a vodu zmäkčuje. Preto je toto drevo dobrým pomocníkom pri chove rýb, ktoré preferujú mierne kyslé prostredie, ako napríklad mnohé druhy z Južnej Ameriky. Avšak, ak chcete mať v akváriu africké cichlidy, ktoré potrebujú zásadité prostredie, tento koreň do akvária nedávajte. Ak mu neodoláte, tak pravidelne merajte parametre vody.

Pred pridaním koreňa mopani do akvária je dôležité drevo vyumývať, vydrhnúť. Ako sme spomínali vyššie, je dobré ho aj prevariť. Odstránia sa tým aj prípadne patogény. Varom sa tiež pomôže rýchlejšiemu pádu na dno. Niekedy korene mopani totiž plávajú.

image 5