Back to Nature je švédska spoločnosť, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe 3D pozadí do akvárií. Všetky pozadia sa vyrábajú ručne s maximálnou snahou realisticky napodobiť prírodné prostredie všetkých druhov akvariových rýb. 

Kvalitu a dokonalosť prevedenia, či jednoduchosť inštalácie, až po krásny výsledok vám predstavíme a popíšeme. Cestu ako sa dostať k tomuto:

pozadie%20do%20akvaria%202

3D pozadie má v akváriu oveľa viac ako len dekoratívnu funkciu. Každý, kto chce zabezpečiť svojím miláčikom tie najlepšie podmienky a „zajatie“ im čo najviac spríjemniť, by mal začať uvažovať o kúpe pozadia Back to nature. Je dokázané, že rybky sa cítia oveľa bezpečnejšie , keď sa môžu „oprieť“ o jednu stálu plnú stenu, pripomínajúcu breh rieky či útes. Členité pozadie im dáva pocit bezpečia a miesto na súkromie. Pevnosť pozadia sa s často využívaným polystyrénom nedá porovnávať. Navyše sa pri tomto pozadí dá efektívne využiť i priestor za samotným 3D pozadím. Každý z nás nadšených akvaristov, snažiacich sa napodobniť prírodný biotop vo svojom akváriu iste riešil ako skryť filter či jeho nasávaciu trubicu.  Pri tomto pozadí v akváriu nebude vidieť nič „umelé“. Filtračné peny, hadice, káble i ohrievač sa elegantne dá skryť za články pozadia.

Roman pri stavbe svojho vysnívaného akvária použil Back to nature SlimLine , v kombinácii s niekoľkými modulmi. Výhodou spojenia Slimline a modulov je, že si poskladáte pozadie ako len chcete.

image 30
image 31

                         Pozadie Slimline                                                                                                              Modul (špeciálne na filter)

Miesta, ktoré chcete vyplniť pozadím a nechcete ním zbytočne zužovať šírku akvária a teda aj jeho objem a miesto na plávanie pre ryby, jednoducho vyplníte pozadím slimline.

Ak však chcete 3D pozadie v podobe, akú nosíte len vo svojej hlave, stačí si vybrať zo širokej palety modulov a vyrezať si do Slimline ten pravý priestor. Pozadia Back to nature sú vyrábané z naozaj kvalitných materiálov. Sú pevné a dobre sa s nimi pracuje. Kvalita prevedenia zaručuje dlhú životnosť bez známok opotrebenia či straty krásy, farieb či tvarov.

Po dôkladnej príprave, plánovaní, meraní a vyrezávaní, sa môžete pustiť do inštalácie samotného 3D pozadia. Silikónom nalepíme jednotlivé časti na želané miesta, kde ich pevne zafixujeme na čas, kým lepidlo nezaschne.

image 32
image 33
image 34
image 35
image 36

Pre dokončenie majstrovského diela už stačí len nalepiť moduly na miesta, ktoré sme pre ne „vystrihli“. Dotvoríme tým efekt 3D pozadia a vytvoríme obyvateľom akvária jaskyne, previsy, záhyby a štrbiny, ktoré budú môcť donekonečna preskúmavať. Ak sa zaujímate o pôvod svojich chovancov, biotop, z ktorého pochádzajú a prostredie,  v ktorom vo voľnej prírode žijú, určite oceníte precíznosť spracovania a cit pre detail tvorcov týchto pozadí. Môžete sa kochať kúskom prírody u Vás doma a ohurovať svojich priateľov a známych.

image 37

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *