SANDER ozonizátory /kliknutím na názov sa otvorí externý link k produktu/

Trápi vás špinavá zakalená voda plná rias a patogénnych baktérií? V tom prípade je pre Vás ozonizátor od značky SANDER to pravé zariadenie. Poďme zistiť ako funguje a prečo práve tento produkt je to jediné, čo potrebujete na vyriešenie Vášho problému.

sander ozonizator s 1000

Ozón robí zázraky

Ozón je trojatómový plyn so silnými oxidačnými účinkami. Čo znamená, že vo vode oxiduje( rozkladá) väčšinu organických látok, ktoré v akváriu často spôsobujú mnohé problémy. Týmito problémami môžu byť napríklad rýchly rast rias, zelené povlaky na stenách akvária, či nepríjemné sfarbenie vody a jej zakalenie. O všetky tieto problémy sa práve ozón postará a výsledkom ostáva krištáľovo čistá voda.  Zázračne taktiež znižuje koncentráciu, pre rybičky smrteľných dusitanov a iných amónnych zlúčenín. Nakoniec dokonca účinne zabíja mnohé patogénne baktérie a iné mikroorganizmy, ktoré často spôsobujú rozličné ochorenia rýb. Po použití ozonizátora voda teda naozaj ostáva čistá, priezračná, sterilizovaná a nie je ju potrebné tak často meniť. Nuž a to je presne to, čo potrebujeme na vytvorenie zdravého funkčného akvária.

sander ozonizator s 500

Ako zabezpečiť aby ozonizátor fungoval čo najefektívnejšie?

Aby ozonizátor fungoval efektívne, musíme mať už vopred zakúpený vzduchovací motorček /napr. eheim air pump/, ktorý zabezpečuje prísun kyslíka dovnútra zariadenia. Na strane s výpustom ozónu by sa taktiež mal nachádzať okysličovací kamienok /nájdete TU./ či difúzer pre väčšie akvária / nájdete TU. /. Dôležité je taktiež umiestniť výpust ozónu na miesto, kde sa nachádza silný prúd vody, teda najideálnejšie pred výtok filtra. Takto zabezpečíme, aby sa ozón rovnomerne rozmiestnil po celom akváriu. Pomôcť si môžeme aj klasickým difúzerom od firmy EHEIM, do ktorého osadíme prívod z ozonizéru./ nájdete TU. /

sander ozonizator xt2000 600x600 1

Ako dávkovať ozón?

Ak chceme zabezpečiť, čo najideálnejšie prostredie pre naše akváriové rybičky, dávkovanie by malo byť takéto: 10 mg ozónu/hodinu na 100 litrov morskej vody a 5 mg ozónu/hodinu na 100 litrov sladkej vody. Ak ste však ozonizátor len práve teraz zakúpili, dávkovanie by malo byť omnoho menšie a postupne sa  zvyšovať na hodnoty uvedené vyššie. Je totižto dôležité, aby sa inhabitanti vášho akvária nedostali do šoku a aby sa pomaly adaptovali na lepšiu kvalitu vody.  Ak si stále nie ste istý, ktorý model ozonizátora si zakúpiť a ako správne dávkovať ozón, môžte si pomôcť s tabuľkou nižšie.

ModelCertizon C25Certizon C50Certizon C100Certizon C200Certizon C300
Produkcia ozónu 2-25 mg/h 5-50 mg/h 10-100 mg/h 50-200 mg/h 50-300 mg/h
Vhodné do akvária s obj. ažS 500LM 250LS 1000LM 500LS 2000LM 1000LS  4000LM 2000LS 6000LM 3000L

*S= sladkovodné akvária, M= morské akváriá

Ozonizéry si môžete kúpiť TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *